Zúčastnili jsme se Sodomkova Vysokého Mýta

U příležitosti konání XIV. ročníku "SODOMKOVO VYSOKÉ MÝTO" dne 5. září jsme byli osloveni zástupcem Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě panem Martinem Štěpánem zúčastnit se v doplňujícím programu, a to předvedením historické hasičské techniky. Konkrétně se jednalo o hasičský zásah - hašení ohně dobovými stříkačkami. Vlastníme renovovanou dvoukolovou stříkačku firmy Stratílek DS 16, typ 364, vyrobenou v roce 1943.

Do povědomí jsme se dostali již v uplynulém roce, kdy jsme tuto stříkačku po rozsáhlé renovaci poprvé s úspěchem představili na loňské výstavě hasičské techniky firmy Stratílek na vysokomýtském náměstí. Letos jsme předvedli uhašení objektu - maketa školy, naše vystoupení bylo zařazeno na závěr sobotního programu. Setkalo se s velkým zájmem diváků a bylo oceněno zaslouženým potleskem.

Video z akce můžete shlédnout ZDE.
 Jsme i na Facebooku!