Turnaj v pétanque zase ovládla bytovka

V sobotu se na Sedleci odehrál další ročník turnaje v pétanque. Letos nic nebránilo tomu, aby se akce konala na sedlecké návsi, a hlavně nám přálo počasí. Nejen já jsem měl velké obavy z případného deště, protože povrch hřiště nebyl ideální a raději si ani nechci představit, jak by se na něm hrálo za deště. Nakonec však byly tyto obavy zbytečné a dočkali jsme se i sluníčka.

 

 

Turnaj se letos hrál na čtyři skupiny, kdy z každé skupiny postoupily dva týmy. Pojďme si tedy ve stručnosti připomenout postupující.

Skupinu A doslova ovládly holky z bytovky. O pořadí musel rozhodnout vzájemný zápas, takže vítězky minulého turnaje A+A (A. Novotná a A. Meissnerová) potvrdily formu z minula a postoupily z prvního místa. Druhý tým z bytovky H+N (N. Pitrová a H. Uhrová) sice postoupil z druhého místa, nicméně jak se dozvíte později, tento tým letošní turnaj vyhrál!

Skupina B byla tak trochu rodinnou skupinou Táborských. Rozlosování skupin určovala barva vytažené karty, takže buď šlo o povedenou náhodu nebo snad nosí Táboráci po kapsách karty s žaludy?! Postoupit však mohly pouze dva týmy. I když oba favorité skupiny měli letos na první pohled oslabený tým, oběma se podařilo postoupit. Tím prvním byl tým Střeďáci (J. Táborský st. s Terezkou) a na druhém místě se umístil tým Prasátko Peppe (M. Knil s Aničkou). I když Terezka s Aničkou patřily mezi nejmladší účastníky turnaje, tak to nakonec na výsledkové tabuli nebylo vůbec znát. Na třetím místě se umístili Mišáci, kteří však nepostoupili z důvodů horšího vzájemného zápasu s Prasátkem Peppe.

Skupinu C ovládli Čmeláci (Pitrovi). Druhým postupujícím týmem byli Doláci (J. Jonáš a J. Knilová), kteří získali stejně bodů s Beránky. O postupu tedy také rozhodl vzájemný zápas.

Skupinu D bez jediné prohry ovládli Bohdanečáci (J. Meissner a L. Holubová), kteří hladce prošli základní skupinou a soupeřům nedali moc šancí bodovat. Ve skupině ztratili pouze pouze 15 her! Tento tým vždy patří mezi favority turnaje a po těchto výsledcích tomu nebylo jinak. I v této skupině o druhém postupujícím rozhodl vzájemný zápas mezi Lišáky a Betynkami, který Lišáci vyhráli.

Hned po odehrání základních skupin se rozjelo čtvrtfinále, které přineslo několik překvapení, kdy rozjetí Bohdanečáci ochutnali první porážku a z turnaje tak nečekaně vypadli po vyrovnaném zápasu. Po vyrovnaném zápasu vypadly také minulé vítězky A+A a sen po obhajobě se rázem rozplynul. Naopak se pořádně rozjely druhé holky z bytovky, které vyřadily jak Bohdanečáky, tak Čmeláky a ve finále si poradily i s Doláky.  Zlato tedy opět putuje do bytovky!

 

 

1. místo - tým H+N (N. Pitrová a H. Uhrová)

2. místo - tým Doláci (K. Knilová a J. Jonáš)

3. místo - tým Čmeláci (Pitrovi)

 

 

Na vítězky turnaje čekaly nejen věcné ceny, ale také nějaké ty flašky a taška plná dobrot, takže snad vítězství pořádně oslavily! Všem vítězům tedy ještě jednou gratulujeme, ostatním týmům děkujeme za účast a přejeme hodně štěstí při příštím turnaji. Třeba příště budete na bedně vy! 

Děkujeme také všem sponzorům akce a obci za podporu. Věříme, že jste si akci užili tak jako my a těšíme se na vás, jak na dalších turnajích pétanque, tak na dalších našich akcích.