Další ročník sedleckého pétanque zná vítěze!

Další ročník sedleckého pétanque je za námi! Oproti předešlému ročníku jsme se v průběhu roku snažili upravit trávník tak, aby se na něm hrálo co nejlépe a koule lépe držely směr. Stačilo jediné, aby v době konání turnaje nepršelo! Bohužel pršelo jak přes týden, tak i v době turnaje. Hrací plochu jsme sice naplno nevyzkoušeli, ale alespoň jsme se snažili udělat maximum pro to, aby účastníci zmokli co nejméně. I když se travník během turnaje proměnil spíše v bahno,  věříme, že si turnaj všichni zúčastnění užili.

 

 

Počasí se bohužel promítlo i do počtu zúčastněných týmů, kdy došlo k odhlášení pár z nich na poslední chvíli. Přesto se turnaje zúčastnilo krásných 21 párů! Vzhledem k lichému počtu se musel upravit systém turnaje, který se nakonec odehrál na tři skupiny, kdy z každé skupiny postoupily dva týmy a ze dvou skupin ještě třetí. Pojďme si tedy ve stručnosti připomenout postupující. 

Skupinu A prošli bez jediného zaváhání Pávovi s týmem Esa z pralesa. Na druhém místě se umístili se shodnými body rovnou 3 týmy - Suchošové, Tým Red a Čičíni. O postupujícím nerozhodly ani vzájemné zápasy, takže opravdu záleželo na každé hozené kouli, jelikož rozhodl rozdíl. Těsně tedy postoupil tým Suchošové (P. Suchánek a Z. Suchánková), a nakonec právě z této skupiny již nikdo další nepostoupil.

Skupinu B ovládl favorizovaný tým AB (B. Zemanová a A. Meissnerová), zkušené hráčky, které obvykle bez problémů prochází základní skupinou a stejně tomu bylo i letos, kdy v základní skupině zaváhaly pouze jednou.  Dále postoupil tým BeBe a Bad Girl

Ve skupině C zvítězil Dynamo tým (N. Pitrová a F. Pitra), tedy napůl vítězný tým z minulého ročníku, kdy N. Pitrová turnaj vyhrála. Dále postoupil tým Sweet (T. Zeman a M. Zemanová) a třetí místo vybojovali Brumíci (S. Dolanský a B. Dolanská).

Jak můžete vidět v tabulce play off, ze čtvrtfinále postoupily ty týmy, které se nejlépe umístily v základních skupinách a potvrdily roli favorita. V semifinále se ale musela rozluštit hádanka, kdo z těchto nejlepších týmů postoupí do finále a popere se o zlato! Finále těsně uniklo týmu Esa z pralesa a vyrovnaný souboj nabídla i druhá hra, nicméně tam mohli hrát o trochu klidněji, jelikož tak i tak bylo jasné, že finalistou bude někdo z rodiny Zemanů.  Finále nabídlo opravdu vyrovnané zápasy, kdy o výhře rozhodoval jediný bod! Bohužel týmu Esa z pralesa o bod uniklo i třetí místo, a tak se z bronzu mohl radovat tým Sweet. Ve finále se setkaly týmy, které již v minulosti turnaj výhrály, a tak o jediný bod vyhrál tým AB! I když se N. Pitrové nepodařilo po roce obhájit zlato, tak zlato z části v bytovce zůstává. 

 

 

1. místo - tým AB (B. Zemanová a A. Meissnerová)

2. místo - Dynamo tým (N. Pitrová a F. Pitra)

3. místo - tým Sweet (T.  Zeman a M. Zemanová)

 

 

Nejen na vítězky turnaje čekaly věcné ceny, ale i nějaké ty flašky a taška plná dobrot, takže snad vítězství pořádně oslavily! Všem medailistům tedy ještě jednou gratulujeme, ostatním týmům děkujeme za účast a přejeme hodně štěstí při příštím turnaji. Také bych chtěl poděkovat všem sponzorům akce, a také obci za podporu. Bez vás by nebyl turnaj takový, jaký je. 

Věříme, že jste si akci užili tak jako my a těšíme se na vás, jak na dalších turnajích pétanque, tak na dalších našich akcích. Doufejme, že příští rok se turnaj bude konat za sucha a tepla, a tedy i s větší účastí.

 

 

autor: Tomáš Škop

 

Jedním ze sponzorů akce byla firma Saint-Gobain Adfors CZ s.r.o., která věnovala na turnaj několik cen.