Nová sezona 2022/2023 začala

Satelitní turnaje žactva s mezinárodní účastí

11.08.2022 10:53

V srpnu se konají tradiční turnaje mládeže, které se započítávají do republikových žebříčků Česka a Slovenska.

Je už tradicí, že se konají v Senci, na Slovensku, v krásném areálu Slunečných jezer. Následuje Havířov. Týdenní seriál je zakončen turnajem v Hluku.

Náš nejmladší člen oddílu- Pavlík Pohl ml. se již tradičně účastní. Tentokrát už v kategorii staršího žactva s označením U15.

Neděle- 7.8.2022 - Senec

Největší zastoupení zde měli hráči Slovenska, následují hráči Česka, Německa, Rakouska, Polska, Ukrajiny, Chorvatska a Černé Hory.

Tento turnaj je specifický tím, že se Pavlík minimálně potká s hráči z Česka.

Základní tříčlennou skupinu měl se dvěma Slováky. V prvním utkání dokázal zvítězit 3-2, ve druhém po boji podlehl 1-3. A tak krásný postup ze druhého místa. V prvním kole vyřazovacích bojů dostal opět borce ze Slovenska, se kterým zvítězil až v koncovce pátého setu. Dokázal odvrátit několik mečbolů soupeře . Postup mezi 32 hráčů turnaje. Posledním protivníkem byla nasazená jednička z Černé Hory.

Soupeř byl nad jeho síly. Pavlík dokázal sehrát vyrovnanou partii. Jeho bojovný výkon je velkým příslibem pro náš oddíl.

Skupina: turnaje.sstz.sk/turnaj-kategoria/satellite-tour-2022-senec-cadet-boys-u15/event/1381/group/R

KO systém: turnaje.sstz.sk/turnaj-kategoria/satellite-tour-2022-senec-cadet-boys-u15/event/1382

Středa- 10.8.2022 - Havířov

Opět kvalitní zastoupení, které bylo posíleno ještě hráči z Izraele.

V základní skupině porazil soupeře ze Slovenska a jednoho Čecha shodným výsledkem 3-0. Znamenalo to postup z prvního místa ve skupině, a tak už nemusel hrát předkolo ve vyřazovacích bojích. Mezi posledními 32 nejlepšími dokázal zvítězit 3-1 nad hráčem z Vyškova. Mezi 16 hráči narazil na Marka ze Slovenska, nasazený hráč číslo 2 na celém turnaji. Pavlík prohrál 0-3, ale předvedený výkon byl opět nad naše očekávání. Tak jako v Senci opět podlehl budoucímu finalistovi turnaje.

Dosáhl nejlepšího výsledku ve dvouhře na této úrovni.

Je to odměna za poctivé tréninky na Sedleci, ale i v Chocni- kde hraje mládežnické kategorie, a taky i tam se už zapojil do tréninků s dospělými.

Děkujeme všem, kteří mají na jeho výkonech zásluhu.

Sobota- 13.8.2022 - Hluk

Dnešní turnaj v Hluku měl asi nejlepší účast.

My měli možná nejtěžší skupinu z celého seriálu.

A nám to zároveň nejméně vyšlo.

Prvním soupeřem byl Slovák, který nehrál vůbec špatně.

Navíc Pavlík sehrál nejhorší utkání z celého týdne, zápas mu vůbec nesedl.

Porážka 0-3.

Ve druhém zápase proti hráči z Hodonína nehrál už vůbec špatně.

Na nasazenou jedničku skupiny to nestačilo- porážka 1-3.

Už bychom viděli záblesk k lepším výkonům.

Ovšem satelitní turnaje jsou kruté tím, že se nehraje útěcha.

Výsledkem dnešního dne bylo zklamání z předčasného odjezdu domů.

Závěr

Celkové působení na satelitech hodnotíme kladně.

Naším cílem bylo aspoň jednou postoupit ze skupiny.

V Senci a Havířově se to povedlo.

Vždy ještě přidal nějaké to kolo navíc.

V Havířově, kde hrál nejlépe, tak dokonce základní skupinu vyhrál a vypadl mezi 16-ti posledními hráči.

V Hluku to bohužel nevyšlo.

V kategorii staršího žactva jezdí na tyto turnaje už jen ty nejlepší.

Často obětují pinci veškerý volný čas.

Satelity opouštíme s celkovou bilancí 5-5.

Tímto jsme dokázali, že se špičkou držíme pořád krok.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RYCHNOVSKÁ PŘÍPRAVKA

Již v tradiční termín se konal hezký turnaj s názvem Rychnovská přípravka, který se koná vždy před začátkem sezony. Pořádá ho místní oddíl. Největší zásluhu na tomto turnaji má hlavní pořadatel Karel Haškovec.

Sejde se vždy příjemná parta lidí.

Náš oddíl měl tři uhlíky v ohýnku turnaje.

Pohl ml.- po nevýrazném začátku se rozehrál k pěknému výkonu. Výsledkem byl postup ze skupiny ze čtvrtého místa. Dotáhl to až mezi posledních osm hráčů turnaje.

Janků Jarouš- opět ukázal, že věk je jen číslo. Ve skupině sváděl neuvěřitelné boje a každý na turnaji byl překvapen. Postup z druhého místa. Nakonec padl stejně jako Pavlík ve čtvrtfinále.

Pohl st.- vyhrál skupinu. Porazil po tuhém boji Karla a postoupil do semifinále. V těžkém utkání porazil Lacinu z Letovic 3-2. Ve finále nestačil na Krátkého ze Svitav, podlehl 1-3.

Náš oddíl zde zanechal nějakou stopu.

Pohl st. získal stříbro, Jarouš ocenění za nejstaršího hráče a Pavlík byl zase nejmladší. Všem třem turnaj vyšel a užili jsme si ho.

Ještě jednou děkujeme pořadatelům.

Je obrovskou škodou, že takových turnajů není víc.

Parádní úvod sezony

01.10.2022 21:11

Po loňském roce, co naši tři týmy všechny postoupily o soutěž výš, tak nás čeká letos boj o záchranu.

Kvalita vyšší soutěže je vždy znát.

Na úvod sezony se představil náš B- tým v soutěži RP-1, v které loni hrálo naše áčko.

Zajížděli jsme na horké stoly Vysokého Mýta.

Máme ještě v živé paměti loňský těžký zápas , kdy jsme zvítězili 10-7.

A vzhledem tomu, že náš soupeř hrál ve stejné sestavě, tak by si na nás nevsadil ani největší optimista.

Loni za nás hrál jen Jirka Novotný s bilancí 1-1, který se střídal s Pavlíkem Pohlem ml. 0-2.

Dnes velké překvapení.

Vysoké Mýto C- Sedlec B  9-9

Strůjcem našeho úspěchu je trojice- Jiřík Novotný, Ládík Hrubeš a Pája Pohl ml.

Všichni se semkli k výbornému výkonu a ukázali,že naši kluci nebudou rozdávat body zadarmo. Škoda jen, že zdravotní problémy neumožnily Jaroušovi předvést lepší výkon, jež jsme od něj čekali. Bohužel už do zápasu nastupoval s horečkou. A už jsme u obvyklého kdyby, jak je u remízových výsledků obvyklé.

Překvapení mohlo být ještě větší, sahali jsme i po vítězství.